Ako podporovať aktivity JA Slovensko?

Zatvoriť


Videovizitka / Videoprezentácia


Pod videovizitkou/videoprezentáciou rozumieme starostlivo pripravený prehľad o tom, kto ste, aký nápad/projekt v cestovnom ruchu vo vašom regióne chcete zrealizovať a prečo ste lepší ako ktokoľvek iný. Je to ako vaša vizitka, ale je potrebné prezradiť oveľa viac zhustených informácií v pomerne obmedzenom čase. Čas musíte využiť čo najlepšie na to, aby ste zaujali a to nielen formou, ale hlavne obsahom. Aby si ktokoľvek zapamätal váš nápad, produkt, či firmu a po skončení videa sa chcel dozvedieť viac, stretnúť sa s vami a porozprávať.

Pre korešpondenčné kolo si pripravujete, videovizitku/videoprezentáciu v trvaní maximálne 3 minúty (pamätajte však, že menej je niekedy viac J).

 

Niekoľko nezáväzných tipov k tvorbe videí

V spolupráci s časopisom PC Revue vám prinášame niekoľko materiálov, článkov a odkazov na webstránky, ktoré vám môžu byť nápomocné pri tvorbe videí:

Čím nakrúcať videá (PDF)

Kreatívne fotografovanie mobilom (PDF)

Nakrúcanie a spracovanie 4K videa mobilom (PDF)

Pár tipov a dôležitých poznámok o videách v rámci online marketingu nájdete aj v bezplatnom vzdelávacom programe Digitálna garáž v téme Vyťažte maximum z videí

Ak chcete editovať videá, tak aktuálne najpopulárnejšie programy na editovanie videí sú Pinnacle Studio a Sony Vegas (tento je trochu náročnejší na hardvér) a majú aj 30 dňové trial verzie.

Pinnacle Studio - veľké množstvo videonávodov a rád nájdete na http://pinnaclestudio.wz.cz/

Sony Vegas - informácie sa dajú nájsť napríklad na http://forum.strihvidea.cz/list.php?24 a výborným zdrojom je tiež Youtube https://www.youtube.com/results?search_query=sony+vegas+tutorial+cz